Acum este Lun Dec 18, 2017 10:31 pm

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
 In amintirea Arinei de Troian 
Autor Mesaj

Mesaj In amintirea Arinei de Troian
In amintirea Arinei de Troian....

Arina de Troian....ce pot spune,imi este foarte greu sa pot exprima in cuvinte dragostea si respectul pe care i le-am purtat acestei catele,acestui membru al familiei mele.
O catea puternica cu o osatura deosebita,cu o roba spectaculoasa,cu un caracter neinfricat,o catea care m-a ajutat sa inteleg ce reprezinta ciobanescul carpatin si pentru ce a fost el lasat de Dumnezeu.
Un animal care a fost si va ramane simbolul canisei noastre si al muncii pe care o depunem pentru perpetuarea rasei.
Arina a fost o catea cum cred ca nu o sa mai intalnesc in curand,un exemplar de carpatin pe care probabil il voi inlocui cu greu sau poate niciodata,un caine iubitor care isi arata afectiunea fata de familia sa cum rar un animal ar putea sa o faca.O catea capabila la orice ora de sacrificiul suprem pentru asi apara familia.
In mod inesplicabil in aceasta dimineata am gasit-o fara suflare....probabil...nu a mai vrut sa traiasca intr-o lume care nu mai apreciaza un ciobanesc adevarat.
Sper ca va ramane vie in amintirea noastra prin urmasii ei care vor demonstra cine a fost Arina de Troian si vor duce mai departe calitatile ei bucurand astfel multe alte familii care vor avea nevoie de un paznic de nadejde.
Dumnezeu sa o odihneasca in pace ,nu o vom uita niciodata !

Dum Oct 30, 2011 7:58 pm

Mesaj Re: In amintirea Arinei de Troian
A fost super frumoasa. o stiu din 2010 de la Campulung.caini care se nasc rar.

Sâm Noi 19, 2011 9:49 pm

Mesaj Re: In amintirea Arinei de Troian
Si care a transmit pui de mare valoare.

Sâm Feb 04, 2012 10:47 am
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ]